Technika

RED-Camera-Logo-Dragon

Pro natáčení našich filmů používáme nejmodernější techniku, částečně vyvinutou pouze pro naše specifické potřeby. Kamery používáme od firem REDCanon a GoPro. Maximální kvalitu nám dopřává zejména naše hlavní kamera RED RAVEN s rozlišením 4,5K a framerate 120fps nebo 4K / 150fps.

Na kamery nasazujeme tu nejlepší optiku firem Schneider Kreuznach, objektivy Xenon FF-Primes, Canon a Nikon, celkem máme přes 25 objektivů pro nejrůznější použití, od rybího oka po masivní teleobjektiv Nikon 600mm f/4. Na kamery používáme mechanické stabilizátory i elektronické gimbal hlavy, mimo jiné i DJI RONIN, jízdu CableCam, jeřáby, ramena, speciální stabilizovaný držák na čtyřkolku.

Aby byly záběry barevně a expozičně vyvážené, před objektivy vkládáme celý sortiment filtrů B+W a filmařských MPTV filtrů Schneider Kreuznach. Pro detailní záběry zvířat máme speciálně vyvinuté dálkově ovládané nosiče kamer, a to jak na souši, tak na vodě. Letecké záběry zajišťují čtyři drony s nosností až 5kg, které řídí certifikovaní piloti. Časosběry snímají čtyři zrcadlovky Canon s automatickými slidery.

Dopravu do nepřístupných míst zajišťují vozidla Jeep Grand Cherokee a Mercedes Sprinter ve speciální terénní úpravě německé firmy Iglhaut Allrad, čtyřkolka, robustní nafukovací člun Adventure Master a na moři nově zrekonstruovaná ocelová plachetnice – prodloužená Reinke S10 jménem CAMERA vybavená pro filmování a potápění.

Natočený materiál zpracováváme postprodukčně na výkonných stanicích.

 

 

red_raven_sunset